niedziela, 26 kwietnia 2015

Blablacar kupuje meksykański Rides

Nowy meksykański startup "Rides" - to aplikacja umożliwiające dzieleniem się transportem samochodowym. Podobna jak Uber ten meksykański startup został kupiony przez francuski BlaBlaCar.
BlaBlacar także zakupiła ostatnio podobny serwis Carpooling i węgierski Autohop. To kolejne 20 mln potencjalnych klientów dla tej firmy, powoli wyrastającej na lidera rynku w tym segmencie aplikacji związanych z dzieleniem się samochodami i transportem.
To pierwszy krok tej francuskiej firmy na rynku latynoamerykańskim i krok do kraju z ogromnym potencjałem, ponieważ Meksyk, podobnie jak Stany Zjednoczone, bazuje na transporcie samochodowym.

poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Ford i Toyota podwajają swoje inwestycje w Meksyku

W ubiegłym tygodniu amerykański Ford oraz japońska Toyota zamknęły swoje negocjacje z rządem Meksyku. Zarówno Ford jak i Toyota podwoją swoje inwestycje w Meksyku.
Toyota otworzy nową fabrykę w Guanajuato, w centrum kraju.
Natomiast Ford rozbuduje swoją fabrykę, którą ma od lat w Chihuahua na północy kraju i także otworzy nową w Guanajuato.
Meksyk pozostaje numerem jeden na świecie pod względem tego typu inwestycji. Decyduje o tym przede wszystkim bliskość do USA, które pozostaje w tej chwili na drugim miejscu na świecie pod względem zakup nowych samochodów, zaraz za Chinami.
Poza tym Toyota, która już posiada fabrykę w Baja California, zapowiedziała iż przeniesie całą linię produkcyjną nowego modelu Toyota Corolla z Kandy do Meksyku.
Ford natomiast - aż 8% dochodów firmy pochodzi właśnie z produkcji samochodów w Meksyku.
Także Nissan, Honda, oraz Mazda wzmocniły swoje inwestycje w Meksyku. A tymczasem BMW i Audi budują swoje nowe fabryki w Meksyku, aby wkrótce wejść na rynek. O czym to świadczy? Iż zmienia się profil Meksyku, jako kraju gdzie tylko były produkowane produkty bez. tzw. wartości dodanej.

niedziela, 12 kwietnia 2015

Mexico City liczy straty po kręceniu zdjęć do nowego filmu z Jamesem Bondem

Zamknięte sklepy, pozamykane centra handlowe, chaos na ulicach Mexico City i 24 mln dolarów strat - tak zakończyło się kilkunastodniowe filmowanie nowego Jamesa Bonda -  "Spectre", który do kin ma wejść jesienią 2015.
Mnóstwo małych sklepików i innych biznesów otaczających główny plac w Mexico City straciło klientów i swoje dochody podczas filmowania, oszałamiającej sekwencji otwierającej film, właśnie z Meksyku, którą będzie się rozpoczynał nowy odcinek Jamesa Bonda ...
O kwotę 24 mln USD będzie walczyło stowarzyszenie - organizacja małych biznesów Mexico City.

Producent filmu Michael G. Wilson powiedział dziennikarzom, iż sekwencja otwierająca nowego Bonda, będzie najbardziej oszałamiającą sceną w historii serii.
W filmie będą pokazane również inne interesujące lokalizacje: włoski Rzym, Austriackie Alpy i inne.
W zdjęciach do filmu  w Meksyku wzięło udział ponad 1500 osób związanych z paradą święta zmarłych, którą tak uroczyście celebruje się w Meksyku w dzień Wszystkich Świętych.
W sumie niesamowite 6627 małych biznesów dotknęły straty podczas kręcenia tych zdjęć w stolicy Meksyku i stąd tak gigantyczna kwota. Aczkolwiek każdy właściciel biznesu otrzymał 130 USD za każdy stracony dzień, jako rekompensatę za straty spowodowane kręceniem filmu.
Meksykańska aktorka, Stephanie Sigman zagra w nowym filmie o agencie 007 z Londynu.


piątek, 10 kwietnia 2015

8,5 mln USD w złocie ukradli z kopalni

Aż na 8,5 mln dolarów oszacowano niebywałą kradzież w kopalni złota w Meksyku w stanie Sinalo w północno wschodnim Meksyku. Kopalnia należała do kandyjskiej spółki wydobywczej McEwen Mining.
Meksykańscy sicarios zrabowali 900kg złota 7 kwietnia 2015. Wszystko to stało się w kopalni o nazwie Gallo 1,  znajdująca się w Mocorito w Sierra de la Sinoa.
Jak donoszą władze to region kontrolowany przez Cártel de Sinaloa.
Kopalnia potwierdziła iż żadnemu pracownikowi nic się nie stało i nie było ofiar ani rannych. Jak twierdzą właściciele kopalni, ubezpieczenie pokryje w całości wartość zrabowanego kruszcu. Zorganizowane gangi przestępcze w Meksyku nawet tutaj szukają okazji do błyskawicznego zysku i nie ograniczają się tylko do handlu narkotykami i przerzutami nielegalnych emigrantów do Stanów Zjednoczonych.

niedziela, 5 kwietnia 2015

Najbogatsi w Ameryce Łacińskiej

Brazylia, Meksyk i Argentyna to kraje w Ameryce Łacińskiej gdzie żyje najwięcej bogatych i milionerów. Również te kraje mają największą tzw. klasę średnią

środa, 1 kwietnia 2015

Selena Quintanilla rocznica śmierci

Wczoraj 31 marca 2015 minęła 20 rocznica śmierci Seleny Quintanilla. Piosenkarka zginęła z rąk swojej przyjaciółki Yolandy Saldivar. Była ona jedną z największych artystów z tzw. kultury tex-mex w Stanach Zjednoczonych. Uwielbiana przez tłumy fanów.
Zginęła z rąk swojej przyjaciółki w motelu w Corpus Christi w Teksasie.