wtorek, 25 listopada 2014

Gdzie spróbować kuchni meksykańskiej

Kuchnia meksykańska to dla mnie osobiście jedna z najlepszych kuchni na świecie. Prawdziwa feria smaków, barw i doskonale przyrządzonego kurczaka czy wołowiny w aromatycznych sosach i pikantnych przyprawach z tego regionu świata. Niestety w Polsce jeszcze nie mamy zbyt wiele oryginalnych restauracji meksykańskich, a należałoby powiedzić - prawdziwych meksykańskich restauracji, gdzie można doświadczyć kuchni Meksyku na swoim podniebieniu. Aczkolwiek w dużych miastach w Posce są restauracje Meksykańskie nie prezentują one takiego poziomu jak np. restauracje meksykańskie w Stanach Zjednoczonych, gdzie jest ich mnóstwo czy w krajach Europy Zachodniej.
W USA kuchnia meksykańska jest tak powszechna jak u nas polska kuchnia ...
Wiadomo - odległość przede wszystkim. Inna kultura i inne nawyki żywieniowe.
Jedną z opcji spróbowania kuchni meksykańskiej jest oczywiście wyprawa do Meksyku czy to na wczasy, wakacje czy indywidualną podróż i zwiedzanie tego cudownego kraju.

Opcja USA

Stany Zjednoczone pełne są restauracji meksykańskich, tym bardziej na południe tym większe prawdopodobieństwo iż natkniesz się na meksykańskie jedzenie. Tym bliżej granicy z meksykiem tym restauracje bardziej oryginalne i z meksykańskimi składnikami prosto z kraju.
A jeżeli jesteś amatorem szybkiego jedzenia i fast foody Ci niestraszne, to proponujemy spróbowanie Taco Bell w Stanach Zjednoczonych. Sieć restauracji fast food nieznana w Europie, ale w Stanach na każdym kroku natkniesz się na Taco Bell tuż obok Burger King, Mc Donald's czy w pobliżu KFC.
Jakie jest to meksykańskie jedzenie w Taco Bell? Hmm  ...  jest ok .. ale to jedzenie "szybkie" wiadomo ... ,  jednak znajdziesz tu większośc podstawowych dań jakimi charakteryzuje się kuchnia meksykańska: burritos, tacos, nachos, tostadas i inne specjały kuchni meksykańskiej w fastfoodowym wydaniu.
Ile kosztuje? Menu w Taco Bell będzie Cię kosztowało około 7 dolarów wraz z dużą Coca Colą. Mimo wszystko wydaje mi się iż powinieneś spróbować Taco Beall nawet dlatego iż nie ma tych restauracji w Polsce, z resztą jak wielu innych amerykańskich barów typu fast food.

Wakacje w Meksyku

Jedzenie meksykańskie na wczasach w hotelu. Sam pamiętam sprzed kilku lat iż jedzenie w naszym hotelu na Yucatanie było doskonałe. Naprawdę fantastyczne jedzenie i do tego aż pięć restauracji do wyboru na terenie ośrodka wypoczynkowego w pobliżu plaża del Carmen.
Byliśmy potwornie zaskoczeni jak wspaniałe jedzenie zaserwowali nam Meksykańczycy i jak przygotowuje się posiłki w meksykańskich hotelach. Jedna z restauracji to wysokiej klasy lokal gdzie obowiązuje krawat i strój wieczorowy.
Natomiast inne restauracje na terenie hotelu serwują posiłki w określonych godzinach.  Tam również były wszystkie dania kuchni hiszpańskiej - oczywiście flagowe potrawy dostępne w kuchni hiszpańskiej. Polecam każdemu takie wakacje w Meksyku i doświadczenia na własnej skórze, a właściwie na podniebieniu - meksykańskiej kuchni.